W każdym polskim mieście można znaleźć przynajmniej jedno miejsce warte polecenia turystom. Sandomierz ma jednak to szczęście, że miejsc takich jest tu przynajmniej kilkanaście. Warto zatem poznać Atrakcje Sandomierz. Według nas powinny znaleźć się one na trasie każdego turysty.

 

Atrakcje Sandomierz- najpopularniejsze kierunki zwiedzania

Bez względu na porę roku, w czasie której odwiedzamy Sandomierz, powinniśmy udać się pod Bramę Opatowską i przejść nią do miasta. Niegdyś była ona jedną z czterech miejskich bram wjazdowych, dziś jednak jest jedyną, a jej obecność pielęgnuje pamięć o pozostałych. Brama zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale i dobrym stanem, w jakim się zachowała, nic więc dziwnego, że wzmianki o niej nie brakuje w żadnym przewodniku.

 

Czytaj również: Dlaczego warto przejechać się meleksem po Sandomierzu?

 

Również Rynek w Sandomierzu jest jednym z tych miejsc, bez których wizyta w mieście zawsze będzie sprawiała wrażenie niekompletnej. Znajduje się w samym centrum starego miasta i już samo pojawienie się na nim wywołuje silne wrażenie. Nie może być jednak inaczej, skoro sam Rynek jest… pochyły, a różnica pomiędzy jego najwyższym i najniższym punktem wynosi 15 metrów. Jego centralną częścią jest Ratusz, który sam w sobie zasługuje na przynajmniej chwilę uwagi, wzrok przyciągają jednak również zabytkowe kamienice, w tym  Kamienica pod Skrzydłami oraz Kamienica Oleśnickich. Na Rynku znaleźć można też kawiarenki, restauracje oraz sklepy z pamiątkami, tętni on więc życiem bez względu na porę dnia i roku.

Atrakcje Sandomierz

Jak zwiedzać Sandomierz?

Każdy turysta ma swój własny pomysł na zwiedzanie Sandomierza. Jeden lubi samotne wycieczki piesze, inny zaś uważa, że tylko zorganizowana grupa może poznać sekrety miasta. Po mieście można jednak poruszać się również w mniej typowy sposób. Sandomierz meleksy to propozycja skierowana do turystów w każdym wieku, w szczególny sposób przypadająca do gustu rodzinom z dziećmi, seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Meleks pozwala przecież na sprawne poruszanie się po mieście, jest w stanie dotrzeć tam, gdzie nie ma już miejsca dla innych środków komunikacji, a jednocześnie umożliwia słuchanie opowieści o mijanych zabytkach.