Osoby zdecydowane na zwiedzanie Sandomierza mogą mieć pewność, że w mieście jest nie tylko co, ale i jak zwiedzać. Stosunkowo nieduża miejscowość w województwie świętokrzyskim już od lat jest otwarta na turystów. Jest też w stanie z powodzeniem walczyć o nich ze znacznie większymi ośrodkami. W dużej mierze jest to zasługa jej położenia i mnogości zabytków pamiętających różne okresy historyczne. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że Sandomierz jest miastem, w którym sama jakość usług turystycznych jest wysoka. Można się o tym przekonać choćby decydując się na zwiedzanie Sandomierza meleksem.

 

Kogo zainteresuje zwiedzanie meleksem?

Meleks, który czeka na turystów w Sandomierzu, może zabrać na swój pokład każdego zainteresowanego. Szybko można zresztą zauważyć, że liczba osób zainteresowanych taką formą turystyki nie jest wcale mała, a do tego trudno mówić o widocznych podziałach płciowych i wiekowych. Nie ulega jednak wątpliwości, że pewne grupy turystów wybiorą meleks w pierwszej kolejności. One też są najbardziej zadowolone z możliwości korzystania z niego.

 

Przedstawicielami takiej grupy są bez wątpienia rodziny z małymi dziećmi. Turystyka rodzinna jest w Polsce coraz popularniejsza, do Sandomierza chętnie przybywają przy tym także turyści spoza kraju. Nietrudno się jednak domyślić, że zwiedzanie w towarzystwie małych dzieci bywa co najmniej kłopotliwe. Maluchy nie tylko nie mają tak dobrej kondycji, jak osoby dorosłe, ale również szybko się dekoncentrują. Uwielbiają ciekawe miejsca i chętnie chodzą po zamkach i starych fortecach, należy jednak znaleźć sposób na przyciągnięcie ich uwagi. W meleksie jest to łatwiejsze niż podczas klasycznego zwiedzania z przewodnikiem, a sama forma transportu jest wygodniejsza niż podróżowanie po mieście własnym samochodem.

Czytaj również: Trzy powody, dla których warto zwiedzać Sandomierz meleksem

Meleks to także idealne rozwiązanie dla turystów o ograniczonej sprawności ruchowej. Sandomierz jest otwarty na swoich niepełnosprawnych gości systematycznie likwidując kolejne bariery architektoniczne. Meleks sprawia, że miasto można poznać w nieuciążliwy sposób, a ponieważ jazda odbywa się powoli, można liczyć tez na to, że poznanie to będzie wnikliwe.