Jednym z piękniejszych polskich miast, które jest nieco zapomniane przez turystów jest Sandomierz. Położony nad Wisła zaledwie jakieś trzy godziny jazdy autem od Warszawy. Stanowi doskonałe miejsce na weekendowy wypad. Co zwiedzić w Sandomierzu? Jakie atrakcje zasługują na uwagę?

Zwiedzanie z serialem w tle.

Od kilku lat Sandomierz kojarzy się z serialem „Ojciec Mateusz”, w którym główną rolę gra Artur Żmijewski. Nie bez powodu zwiedzanie Sandomierza wiele osób łączy z odwiedzeniem miejsc związanych z tą naprawdę dobrą produkcją Telewizji Polskiej.

 

Obiektem, który powinni odwiedzić wszyscy ci, którzy zdecydowali się spędzić w Sandomierzu chociaż jeden dzień jest gotycka Bama Opatowska. Bardzo często podkreśla się, że jest to prawdziwy symbol tego niezwykłego miasta. Wspinając się na nią, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta, a także zobaczyć malowniczą wstęgę Wisły.

Czytaj również:  Sandomierz – miasto wyjątkowe

Wśród turystów ogromną popularnością cieszy się podziemna trasa turystyczna, do której wejście znajdziemy przy Rynku 12. Wyjście znajduje się w budynku Ratusza. Trasa naprawdę zasługuje na uwagę. Warto pamiętać, że w szczycie sezonu zainteresowanie nią jest ogromne. W związku z tym może zdarzyć się tak, że przyjdzie nam całkiem długo poczekać.

 

Wąwóz królowej Jadwigi to miejsce idealne na spacer. Podziwiać można tutaj roślinnością stepową, wśród której uwagę przyciąga między innymi wisienka karłowata.

Czy zwiedzanie Sandomierza meleksem to dobry pomysł?

Z uwagi na to, że w Sandomierzu naprawdę jest to zobaczyć, a niektóre miejsca są od siebie oddalone, dobrym rozwiązaniem jest zwiedzanie meleksem. Osoby chcące znaleźć namiary na firmy oferujące tego rodzaju usługi mogą posłużyć się wyszukiwarką internetową. Wystarczy wpisać w niej frazę „Sandomierz meleksy”, aby szybko dowiedzieć się skąd odjeżdżają i jak wygląda trasa. To dobra alternatywa zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, które mogą szybko zmęczyć się zwiedzaniem na piechotę.

 

Sandomierz to piękne miasto, o którym warto pamiętać, planując wakacyjne wojaże po Polsce. Ma do zaoferowania naprawdę wiele.